Kazachų istorijos muziejus

VIETA: Kazachstanas, Astana

METAI: 2010 m.

STATUSAS: Konkursas (Garbingas paminėjimas)

KATEGORIJA: Visuomeniniai pastatai ir kompleksai

AUTORIAI: Gintaras Čaikauskas, Gintaras Klimavičius, G.Fokas, A.Mačijauskas, S.Šlepikaitė

 Ar Jums kada nors teko gulėti bekraštėje stepėje ir pro aukštus žolių stiebelius stebėti danguje plaukiančius debesis, auluose stovinčias jurtas, pro šalį plaukiantį karavaną, besiganančių arklių kaimenę ar šventyklų siluetus? Ar įmanoma tokiomis akimirkomis nemąstyti apie istorinę praeitį, šios dienos aktualijas ir nesvajoti apie ateitį? O gal būtent tuomet ir išryškėja gyvenimo esmė ir prasmė?

Antrajame tarptautinio konkurso ture pateikta išvystyta daugiafunkcinio objekto architektūros koncepcija. Sklypo teritorija zonuojama, skirstant ją į dviejų lygių prieigų ir lauko ekspozicijų viešąją erdvę bei muziejaus pastato tūrį. Daugiaaukštės miesto automobilių saugyklos fasadas paverčiamas vertikaliu akcentu - dideliu ekranu.

Pastato priekyje numatyta įšraiškinga informacinė erdvė, kurioje išdėstyta biblioteka, skaitykla, kino teatras, kavinė ir kitos bendrosios funkcijos. Ekspozicinių salių amfilada formuoja gretimos gatvės išklotinę. Fondai talpinami apatiniame pastato lygyje, šalia – erdvus ūkio kiemas ir dalinai uždara automobilių saugykla.