Sara Hildénin

Vieta: Tamperė, Suomija

Metai: 2021 m.

Statusas: Konkursas

Kategorija: Muziejus

Autoriai: Gintaras Čaikauskas, Faustas Lasys, Simonas Čaikauskas

Plotas: 4000 m²

Muziejaus pasiūlymas pagrįstas esamo konteksto ir atrastų bruožų analize. 

Naujai suprojektuoto muziejaus idėja susideda iš kelių konceptualių sluoksnių, atspindinčių vyraujantį miesto kontekstą.
Fiziškai gatvė padalija muziejaus sklypą į dvi dalis. Ši riba įkvėpė architektūrinę idėją - užbaigti miesto kvartalą ir išplėsti parko teritoriją, prieš tai egzistuojančią automobilių stovėjimo aikštelę paverčiant lauko parodų zona. Konceptualiai Finlaysoninkatu gatvė sklypą padalija į dvi dalis - žalią (apsupta medžių) ir užstatytą miesto teritoriją. Siūlome skirtingai traktuoti abi dalis. Vienoje gatvės pusėje - atvira žalia parodų veja ir jaukus muziejaus tūris, atitinkantis gretimos aplinkos mastelį.

Miesto teritorijoje formuojamas perimetro išdėstymas, taip užbaigiant nebaigtą miesto kvartalą. Naujai suprojektuotas muziejaus pastatas yra funkciškai ir kompoziciškai padalytas į dvi dalis. Vienas jų šiuolaikiškai interpretuoja gretimų pastatų siluetą ir yra skirtas muziejaus darbuotojams. Kita lankytojams skirta dalis kaip TAŠKAS užbaigia miesto kvartalo struktūrą ir pabrėžia jo kampą. Miesto suformuotas blokas dar labiau apibūdina gretimą žaliąją erdvę. Likusi muziejaus dalis suprojektuota po žeme, šis sprendimas leido žaliąją sklypo dalį palikti neužstatytą. Virš požeminio muziejaus projektuojamas parkas, kuris taps lauko parodų erdve.