Lukiškių aikštė

VIETA: Vilnius, Gedimino Prospektas.

METAI: 2018 m.

STATUSAS: Realizuota

KATEGORIJA: Viešoji erdvė

AUTORIAI: Gintaras Čaikauskas, Linas Naujokaitis, Kęstutis Akelaitis, Virginija Venckūnienė, Alicija Grigūnienė, Vytenis Raugala, Faustas Lasys

Pagrindinis siekis – didžiulėje miesto erdvėje atspindėti visų socialinių grupių lūkesčius. Lukiškių aikštės erdvė išsaugos vyraujantį žaliąjį charakterį, tačiau joje bus aiškiai suformuotos ir išreikštos funkcinės zonos, atspindėti skirtingų epochų istoriniai sluoksniai. Aikštė natūraliai taps savotišku laisvės ir demokratijos simboliu.

Esminiai nuostatai – suderinti reprezentacinę ir rekreacinę funkcijas – svarbu, visų pirma, aiškiai atskirti reprezentacinę, memorialinę, visuomeninę ir rekreacinę funkcines zonas, o tuomet, jas susieti į vieningą kompozicinę visumą. Sprendinį akcentuoja meninės įtampos linija – simbolinė riba tarp okupacijų ir laisvės. Šis pjūvis erdvėje išryškino dvi dalis: reprezentatyvią kietąją aikštės zoną, kurioje galės vykti reprezentaciniai renginiai, miesto šventės, mugės ir pan., bei žaliąją - demokratinę zoną, kurioje daug gyvybės ir žalumos – vietos piknikams, lauko kavinės, vaikų žaidimų aikštelės, mankštinimosi aikštelės, pasivaikščiojimų takai, dviračių takas. Čia įrengiami nauji šviestuvai, kiti mažosios architektūros elementai ir pan. „Gyvybės medis“ – tai žaliosios erdvės takelių sistema, nuo pagrindinio tako – kamieno - skylanti į smulkesnes šakeles ir betarpiškai įsiliejanti į gretimas miesto erdves.