Teltonika

VIETA: Vilnius, Saltoniškių 14.

METAI: 2018 m.

STATUSAS: Techninis projektas

KATEGORIJA: Biurai

PASTATO PLOTAS: 10 700 m²


AUTORIAI: Gintaras Čaikauskas, Miroslaw Szejnicki, Virginija Venckūnienė, Faustas Lasys, Simonas Čaikauskas


TŪRINIAI SPRENDINIAI

Netaisyklinga, natūraliai susiformavusi sklypo forma yra išraiškinga, taigi ir ją atitinkantis pastato tūrio forma savaime yra įdomi, įsimintina. Ties gatvės posūkiu esantis bukas sklypo kampas suskaidomas, paverčiant jį išraiškinga pagrindinio įėjimo vieta. Įstiklintas pirmas aukštas ir konsoliškai kybantis antras aukštas suteikia pastatui lengvumo, jis tarsi „sklendžia“ virš žemės. Pastato tūris yra dinamiškas, jis palaipsniui kyla nuo gatvės link sklypo gilumoje esančio korpuso.

Pasirinktas aukštingumas ir erdvinis sprendinys padeda išvengti aštraus santykio ir vizualios konkurencijos su greta esančia aukštybinio administracinio pastato vertikalia dominante, atskiria šiuos pastatus tūrio, aukščio ir paviršiaus faktūrų raiška, sudaro gerą tarpusavio erdvinę kompoziciją. Didžiausias dėmesys skirtas pastato vizualiam ryšiui su Vilniaus miesto centru. Tai pabrėžia priekinis pastato fasado rėmas, nukreiptas link istorinio senamiesčio. Jame numatyta galimybė įrengti ir pademonstruoti pačias moderniausias apšvietimo technologijas. Idėją papildo terasa ant stogo ir virš jos pakylėtas paskutinis aukštas.

Trikampė pastato forma, įėjimo vieta asocijuojasi su šviesos SPEKTRĄ išskleidžiančia prizme, simboliškai atspindi esminę pastato paskirtį ir įmonės veiklos specifiką.